R1501S055B-E2-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
R1501S055B-E2-FE
JLCPCB Part #
C5854026
Package
HSOP-6J
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 160uA 1A 24V 5.5V 60dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive HSOP-6J Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS