RH5RL56AA-T1-FE
MFR.Part #
RH5RL56AA-T1-FE
JLCPCB Part #
C5850578
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.3uA 10V 25mV@(1mA) 5.6V 80mA Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS