MP2015AGQ-33-Z
Extended
Manufacturer
Monolithic Power Systems
MFR.Part #
MP2015AGQ-33-Z
JLCPCB Part #
C5775837
Package
QFN-8(3x3)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 24V 3.3V 3.3uA 58dB@(100Hz) 700mV@(150mA) Fixed Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive QFN-8(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS