MCT1117B-2.5-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCT1117B-2.5-TP
JLCPCB Part #
C5767998
Package
SOT-223
Description
-25℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 15V 1A 2.5V 75dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-223 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS