IPS60R800CEAKMA1
MFR.Part #
IPS60R800CEAKMA1
JLCPCB Part #
C5741057
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 17.2nC@10V 3.5V@170uA 373pF@100V 600V 74W 8.4A 800mΩ@2A,10V TO-251-3 MOSFETs ROHS