EMZA250ARA471MJA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMZA250ARA471MJA0G
JLCPCB Part #
C5687880
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-55℃~+105℃ 10.5mm 10mm 2000hrs@105℃ 25V 425mA@120Hz 470uF ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS