NHA400V33M12.5*20 LO
MFR.Part #
NHA400V33M12.5*20 LO
JLCPCB Part #
C5632151
Package
Plugin,D12.5xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 12.5mm 157mA@120Hz 20mm 33uF 400V 5mm ±20% Plugin,D12.5xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS