BZT52C27SHE3-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52C27SHE3-TP
JLCPCB Part #
C5566168
Package
SOD-323
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 100nA@18.9V 25.1V~28.9V 27V 300mW 80Ω ±5% SOD-323 Zener Diodes ROHS