BZT52B12BS-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
BZT52B12BS-TP
JLCPCB Part #
C5381407
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@8V 11.76V~12.24V 12V 150Ω 25Ω 400mW ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS