WL9005S3-12
MFR.Part #
WL9005S3-12
JLCPCB Part #
C5357194
Package
SOT-23-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 100mV 100uVrms 300nA 500mA 70dB@(1kHz) 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS