RHS-05K3001FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RHS-05K3001FT
JLCPCB Part #
C5355238
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 3kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS