MUR10H60
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
MUR10H60
JLCPCB Part #
C5355158
Package
TO-220-2L
Description
-55℃~+175℃ 1 Independent 1.6V@10A 10A 10uA@600V 160A 24ns 600V 68W TO-220-2L Fast Recovery / High Efficiency Diodes ROHS