MCQ12N06-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCQ12N06-TP
JLCPCB Part #
C5353396
Package
SOP-8
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.1V 1.988nF 12A 3.1W 31nC@10V 60V 8.2mΩ@10V SOP-8 MOSFETs ROHS