HV470M010C055ETR
Extended
Manufacturer
Capxon International Elec
MFR.Part #
HV470M010C055ETR
JLCPCB Part #
C59947
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-45℃~+105℃ 10V 2000hrs@105℃ 47uF 5.5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS