SMAJ140A
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
SMAJ140A
JLCPCB Part #
C5294312
Package
SMAG
Description
1.7A 140V 155V 226.8V 400W 5uA TVS Unidirectional SMAG ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS