SMCJ40CA
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
SMCJ40CA
JLCPCB Part #
C5294163
Package
SMCG
Description
1.5kW 23.3A 40V 44.4V 5uA 64.5V Bidirectional TVS SMCG ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS