SD15M60AC
Extended
Manufacturer
Hangzhou Silan Microelectronics
MFR.Part #
SD15M60AC
JLCPCB Part #
C5221002
Package
DIP-27H
Description
-40℃~+125℃ 13.5V~16.5V 13.5V~16.5V 15A 20kHz 2500Vrms 55W 600V IGBT Three-phase bridge DIP-27H Intelligent Power Modules (IPM) ROHS