MCAC53N06Y-TP
MFR.Part #
MCAC53N06Y-TP
JLCPCB Part #
C5189463
Package
DFN(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.1V 1.988nF 14pF 31nC@30V 53A 6.9mΩ@4.5V 60V 70W DFN(5x6) MOSFETs ROHS