SMCJ160A
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
SMCJ160A
JLCPCB Part #
C5174574
Package
SMCG
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 160V 197V 259V 5.8A@10/1000us 5uA TVS Unidirectional SMCG ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS