D-AZ1117CH-1.8TRG1
Extended
Manufacturer
Diodes Incorporated
MFR.Part #
D-AZ1117CH-1.8TRG1
JLCPCB Part #
C5148562
Package
SOT-223-3
Description
-20℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.4V@(0.8A) 1.8V 15V 1A 6mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS