SDM20G60FC8
Extended
Manufacturer
Hangzhou Silan Microelectronics
MFR.Part #
SDM20G60FC8
JLCPCB Part #
C5123265
Package
DIP-24HL
Description
-40℃~+150℃ 13.5V~16.5V 13.5V~16.5V 1500Vrms 20A 20kHz 600V 78W IGBT Three-phase bridge DIP-24HL Intelligent Power Modules (IPM) ROHS