EKMG100ELL471MHB5D
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EKMG100ELL471MHB5D
JLCPCB Part #
C5113540
Package
Plugin,D8xL13mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 13mm 250mA@120Hz 3.5mm 470uF 8mm ±20% Plugin,D8xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS