SMCJ24CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMCJ24CA
JLCPCB Part #
C55715
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 24V 30.7V 38.6A 38.9V 5uA Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS