NCEP40T17A
MFR.Part #
NCEP40T17A
JLCPCB Part #
C502985
Package
TO-220-3L
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.4mΩ@10V 170A 2.5V 250W 40V 5.67nF 62pF 88.6nC@10V TO-220-3L MOSFETs ROHS