NCE6003M
Extended
Manufacturer
Wuxi NCE Power Semiconductor
MFR.Part #
NCE6003M
JLCPCB Part #
C502825
Package
SOT-89-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.7W 120mΩ@4.5V 1V 26pF 3A 510pF 60V 7.5nC@30V SOT-89-3 MOSFETs ROHS