SMBJ13CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ13CA
JLCPCB Part #
C499724
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 13V 15.9V 21.5V 28A 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS