SMBJ15CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ15CA
JLCPCB Part #
C499723
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 15V 18.5V 24.4V 24.6A 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS