BZT52C5V1
Extended
Manufacturer
HT(Shenzhen Jinyu Semicon)
MFR.Part #
BZT52C5V1
JLCPCB Part #
C48782992
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 2uA 4.8V~5.4V 480Ω 5.1V 500mW 60Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS