BZT52C15S
Extended
Manufacturer
HT(Shenzhen Jinyu Semicon)
MFR.Part #
BZT52C15S
JLCPCB Part #
C48782974
Package
SOD-323
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@10.5V 13.8V~15.6V 15V 200mW 200Ω 30Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS