SMBJ11CA
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
SMBJ11CA
JLCPCB Part #
C492923
Package
SMB(DO-214AA)
Description
11V 13.5V 18.2V 33A 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS