MAX6035AAUR25+T
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX6035AAUR25+T
JLCPCB Part #
C490765
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 10mA 2.5V 20uVrms 21uVp-p 30ppm/℃ 4.4V~33V 95uA Fixed Series ±0.2% SOT-23-3 Voltage Reference ROHS