WL9005HS3-25
MFR.Part #
WL9005HS3-25
JLCPCB Part #
C47817241
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+125℃ 1 130mV 2.5V 200nA 500mA 60dB@(1KHz) 6V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS