WL9005HS5-33
MFR.Part #
WL9005HS5-33
JLCPCB Part #
C47817236
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃ 1 130mV 200nA 3.3V 500mA 60dB@(1KHz) 6V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS