ME6219C33M5G
MFR.Part #
ME6219C33M5G
JLCPCB Part #
C47382
Package
SOT-23-5
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 3.3V 300mA 380mV@(200mA) 50uVrms 6.5V 62dB@(1kHz) 65uA Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS