DS1267BE-010+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
DS1267BE-010+
JLCPCB Part #
C474978
Package
TSSOP-20
Description
-40℃~+85℃ 0.75LSB 10kΩ 2 256 4.5V~5.5V 600nA 750ppm/℃ Linear Serial ±20% TSSOP-20 Digital Potentiometers ROHS