SMAJ15CA
Extended
Manufacturer
RUILON(Shenzhen Ruilongyuan Elec)
MFR.Part #
SMAJ15CA
JLCPCB Part #
C46985
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 15V 16.4A@10/1000us 19.2V 1uA 24.4V 400W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS