RM02F5761CT
Extended
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS, INC.
MFR.Part #
RM02F5761CT
JLCPCB Part #
C3970318
Description
-55℃~+125℃ 5.76kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS