AVEZ336M06C12T-F
MFR.Part #
AVEZ336M06C12T-F
JLCPCB Part #
C3828851
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 33uF 5.5mm 5mm 6.3V 88mA@120Hz ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS