E36D161HPN272MA79U
MFR.Part #
E36D161HPN272MA79U
JLCPCB Part #
C3813499
Package
Bolt,D35xL79mm
Description
-40℃~+85℃ 12.7mm 160V 2000hrs@85℃ 2700uF 34.93mm 4.26A@120Hz 57.4mΩ@120Hz 79.38mm ±20% Bolt,D35xL79mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS