SMDJ8.5CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMDJ8.5CA
JLCPCB Part #
C438248
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1 10.4V 14.4V 208.3A@10/1000us 20uA 3kW@10/1000us 8.5V SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS