SMCJ170CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMCJ170CA
JLCPCB Part #
C438234
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 170V 1uA 209V 275V 5.5A@10/1000us Bidirectional TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS