SMCJ85CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMCJ85CA
JLCPCB Part #
C438226
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 104V 11A 137V 1uA 85V Bidirectional SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS