SMCJ16CA
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMCJ16CA
JLCPCB Part #
C438203
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1 1.5kW@10/1000us 16V 19.7V 1uA 26V 57.7A@10/1000us SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS