SMAJ180A
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMAJ180A
JLCPCB Part #
C438042
Package
SMA
Description
-65℃~+150℃ 1.4A@10/1000us 180V 1uA 222V 292V 400W@10/1000us TVS SMA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS