BLH356K801C064
MFR.Part #
BLH356K801C064
JLCPCB Part #
C3790921
Package
Plugin,P=52.5mm
Description
-40℃~+105℃ 35uF 800V ±10% Plugin,P=52.5mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS