MBRD10100
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
MBRD10100
JLCPCB Part #
C3759068
Package
DPAK
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100V 10A 150A 1mA@100V 900mV@10A DPAK Schottky Diodes ROHS