ST20120C
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
ST20120C
JLCPCB Part #
C3758598
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+150℃ 1 Pair Common Cathode 120V 150A 20A 700uA@120V 900mV@10A TO-220AB Schottky Diodes ROHS