MBR60150CT
Extended
Manufacturer
SMC(Sangdest Microelectronicstronic (Nanjing))
MFR.Part #
MBR60150CT
JLCPCB Part #
C3758258
Package
TO-220AB
Description
-55℃~+175℃ 1 Pair Common Cathode 150V 1mA@150V 270A 60A 940mV@30A TO-220AB Schottky Diodes ROHS