FNTC0805X104F3950FB
MFR.Part #
FNTC0805X104F3950FB
JLCPCB Part #
C41417468
Package
0805
Description
-40℃~+125℃ 0.85mm 1.25mm 100kΩ 100mW 140uA 2mW/℃ 2mm 3950K 4010K 5s ±1% ±1% 0805 NTC Thermistors ROHS