FNTC0402X103F3950FB
MFR.Part #
FNTC0402X103F3950FB
JLCPCB Part #
C41417283
Package
0402
Description
-40℃~+125℃ 0.5mm 0.5mm 100mW 10kΩ 1mW/℃ 1mm 310uA 3950K 3990K 3s ±1% ±1% 0402 NTC Thermistors ROHS